Jablonský Medvídek
9. - 11. 6. 2006
Náš nejoblíbenější festival Jablonský Medvídek byl pro nás od počátku rizikovou záležitostí. Už samotný plakát, kde jsme se ocitli ve vybrané společnosti, dával tušit, že hlavní pořadatel Donald s námi má nějaké "nekalé" plány. Ano, skutečně se rozhodl nás nechat uzavírat celý festival. Jak vidno, Donald je všeho schopen, ale stejně ho máme rádi 8-) ...i přesto, že to nebylo jediné překvapení... Zatím jsme si užívali festival jako diváci. Na pódiu se zrovna pustili do díla Marien. Že jim to hraje, není třeba dodávat. V Jablonném se určitě líbili.
Stejně vřele přijali diváci Lístek. Ten představil i řadu novinek. Škoda jen, že začlo pršet. Jediný, kdo nevydržel v dešti vystoupení Lístku a odešel, byl elektrický proud. Kapele to ale nevadilo a z forbíny do diváků svá slova a akordy sypala dál.
Závěrečný Cop už problémy s vypadky proudu neměl a svou energickou muzikou divákům dával zapomenout i na déšť. Oheň sice hořel, ale kolem bylo přeci jen příliš mokro, a tak jsme se na sejšn sesedli pod stany.
A nebyli jsme na to sami. S Marieny se hrálo dobře až do brzkých ranních hodin a už se těšíme, až si to zas někdy zopakujeme. Kolem třetí jsme už ale zalézali do spacáků, přeci jen jsme v sobotu měli před sebou koncert. Ráno (kolem jedenácté) dorazil i Škopy a byli jsme komplet. Počasí sice bylo chladné a málokdo šel do trika, Pavel to ale neřešil a hned po příjezdu si to zamířil rovnou do bazénu. Kromě něj a pár dětí jsme tam za celý víkend nikoho jiného neviděli. Když vylezl, říkal cosi o žiletkách...
Dalším Donaldovým "kouskem" bylo namočení HN do svatby. Naštěstí alespoň nechtěl oddávat nás. Jablonnský pan starosta chtěl ale na svatbu svého příbuzenstva nějaké to překvápko, a tak nás Donald doporučil. Vysvětlili jsme oběma "organizátorům" příslušná rizika, ale bez váhání jsme do toho šli. A tak máme za sebou první vystoupení v obřadní síni :-) Snad jsme ostudu neudělali. Zúčastnění se tvářili potěšeně a odnesli jsme si i výslužku (dílem sebou, dílem v sobě) :-) Navíc jsme si prožili takovou trému, že večerní uzávěrka festivalu nás už z tohoto pohledu tolik neztresovala :-)
To ale neznamenalo, že bychom to chtěli nechat náhodě. Naopak, zalezli jsme za chatku zjsitit, co si z našeho repertoáru pamatujeme. Když jsme byli v koncích, radila nám i Škopyho malá Hanička. Další Škopyho dítko, ještě menšího Pavlíka, si vzal pod kontrolu kamarád Jaroos. Tomu jsme o Medvídku tak dlouho vyprávěli, až se rozhodl ho zažít na vlastní kůži. Myslíme, že nelitoval.
Mezitím se rozjel sobotní koncert. Z prvních kapel určitě největší úspěch sklidila pardubická Pouta. Z Ostravy dojeli Tempo di Vlak. Po koncertu ale spěchali dál k Poděbradům, takže společné hrání s nimi si necháme někdy na příště (vypadá to na Jihočeské zpívání 8-) ).
V sobotu narozdíl od pátku už nepršelo, zato byla pořádná zima. Divákům to ale nevadilo a připravené hlediště běheme odpoledne zaplnili. Po dlouhé době jsme na pódiu viděli hradeckou Lokálku. Diváci se bavili dobře.
Hlavní hvězdou večera byl Hop Trop. Lidé si s nimi zazpívali nejednu písničku, ale dostali i nadílku novinek. V zákulisí už byl přichystán jediný účinkující a tím bylo naše HN. Při pohledu na nadšené diváky i Donald začal možná trochu pochybovat, zda naše zařazení na závěr nebyl až příliš velký risk. Ale bylo to v pohodě. Donald nás dobře uvedl, zvukař dobře nazvučil a my se do toho vrhli po hlavě. Diváci moc neutíkali, takže se nám hrálo dobře :-)
Většinu času jsme se snažili tvářit výrazně akčně, ale byly i klidnější písně. Z jedné takové pochází tyto detailní fotky. Jak vidíte, na zimu jsme se nachystali poctivě.
Tentokrát byla opravdu taková, že ani světla na pódiu příliš nezahřála. Jak jsme slíbili už loni, nachystali jsme si jednu píseň i speciálně pro Donalda. Ten nelenil a přinesl si před ní pod pódim i židli :-)
Pódium osiřelo... ...a rozjel se sejšn u ohně. Zahrát si přišel i Samson.
Škopyho se povedlo vyfotit v téměř mýtickém postavení... ...ostatní jsme probírali s Donaldem všechno možné i nemožné, ale určitě to bylo i o tom, že nás Medvídek opět nezklamal :-)
Nakonec jsme to i zapili. Láďa s Pavlem se ochotně stali dobrovolnými barmany. Vlastně spíš stáli za barem a naléval jediný host Jaroos :-) Spát jsme šli jako slušní lidé za světla. Tahle fotka je ale už z období vstávání. Ráno nám začínalo kolem jedenácté.
Cestou domů jsme se stavil ještě v jedné restauraci v Třebechovicích. Hned vedle stolů si tam vykračovali dva kačeři s kačenou. Asi nevěděli, jak riskují a nečetli ceduli s nabídkou dne - kachna po hambursku 8-) Jak vidíte, Medvídek z nás vysál všechnu energii, ale na druhou stranu nás nabil dobrou náladou na týdny dopředu :-)
komentář: Jablonský medvídekPokud chcete něco doplnit, neváhejte. Naše kniha vzkazů a postřehů to určitě unese ;-)